facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Шекеринска: Ние испорачавме резултати, очекуваме Унијата да покаже лидерство и да ги отвори пристапните преговори

Shekerinska: Ne dhamë rezultate, presim që Unioni të tregojë lidership dhe të hap negociatat e pranimitШекеринска: Ние испорачавме резултати, очекуваме Унијата да покаже лидерство и да ги отвори пристапните преговори

„Нашата земја секогаш гледала на процесот на проширување како на процес базиран на резултати и постигнувања. Ние испорачавме резултати во однос на политичката стабилност, медиумските слободи, но и постигнувањето на дел од стратешките цели на граѓаните, како членството во НАТО Алијансата кое го очекуваме до крајот на годинава“, истакна министерката Радмила Шекеринска денеска на Конференцијата на […]