Takim i ministres Radmilla Shekerinska me gjeneralin Erik Vent

3Sot, Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska pati një takim me gjeneralin Erik Vent, Komandantin e Komandës së Forcave Speciale të NATO-s. Maqedonia e Veriut, si anëtari i ri i 30-të, intensifikon bashkëpunimin me Aleancën në të gjitha fushat. Ministrja falënderoi për mbështetjen që vendi ynë pati në rrugën drejt anëtarësimit në NATO dhe shprehu gatishmërinë për të thelluar më tej partneritetin drejt arritjes së qëllimeve të përbashkëta – paqes dhe stabilitetit në rajon dhe në botë.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail