Shekerinska takohet me ministrin turk të mbrojtjes Hulusi Akar: Bashkëpunimi shndërohet në bashkëpunim aleat

Sredba MO Sekerinska - MNO na Turcija, Akar_4Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska pati një takim të ndarë me ministrin turk të mbrojtjes Hulusi Akar në Bruksel. Në takimu përshëndet bashkëpunimin intensiv i mbrojtjes midis dy vendeve.

Ministrja Shekerinska falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme nga Turqia miqësore për anëtarësimin në.

„Bashkëpunimi ynë i dëshmuar i partneritetit është rritur në një bashkëpunim aleatësh,” tha ministraj.

Ministri Akar tha se të dy vendet kanë marrëdhënie jashtëzakonisht të ngushta, miqësore dhe e përgëzoi ministren për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ministri Akar theksoi se mbështetja dhe bashkëpunimi do të vazhdojnë me intensitet të lartë si në nivelin dypalësh ashtu edhe në atë të NATO-s. Ky bashkëpunim, tha ai, paraqet një përfitim për të dy vendet.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail