facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

На маргините на заедничката седница на двете влади во Подгорица средба Шекеринска – Бошковиќ: Балканот живее во ново време, продолжуваме заеднички како сојузници во НАТО

На маргините на заедничката седница на двете влади во Подгорица средба Шекеринска - Бошковиќ: Балканот живее во ново време, продолжуваме заеднички како сојузници во НАТО

Северна Македонија и Црна Гора беа и остануваат посветени и искрени партнери, а за кратко и сојузници во рамките на НАТО. Двете земји имаат одлична билатерална соработка, која ќе продолжи да се реализира со исто темпо и во иднина, заклучија на денешната средба во Подгорица, министрите за одбрана Радмила Шекеринска и Предраг Бошковиќ. „Црна Гора […]