Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска гостинка во Гласот на Америка – Шекеринска: Гласот на Вашингтон е силен во рамки на НАТО

02 мај, 2018
Јане Бојаџиевски

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска по средбата со секретарот за одбрана Џим Матис беше гостинка во Гласот на Америка и говори за важноста од посетата во САД спроти самитот на НАТО во јули, за можноста за решение за името, но и за зголеменото руско влијание на Балканот.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail