Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Топ Тема на ТВ Телма

Топ Тема на Ваша страна: Радмила Шекеринска, вицепремиер и министер за одбрана, на жешко столче (03.05.2018)

На жешко столче во Топ тема на Ваша страна вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шекеринска. Со какви пораки се враќа од Пентагон и Белата куќа? Колку Македонија е блиску до решение на спорот со името и до покана за НАТО два месеца пред самитот? По една година на власт – потребно ли е рекомпонирање на Владата? Наспроти Шекеринска, новинарите Зоран Ќука, Билјана Секуловска и Зоран Димитровски.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail