facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Шекеринска во касарната во Штип: Од 1 март дополнителни 7.000 денари за сите припадници на Армијата

Шекеринска во касарната во Штип: Од 1 март дополнителни 7.000 денари за сите припадници на Армијата

Министерската за одбрана Радмила Шекеринска денеска заедно со британскиот бригаден генерал Хју Лојд Џонс ги посетија припадниците на Армијата во Касарната „Јане Сандански“ во Штип. Во изјава за медиумите таа рече дека штипската Касарна е место за добри вести. „ Тука бев кога за прв пат најавивме подобрување на условите за работа и покачување на […]